כניסה לחברים רשומים

 
*
*
*
*
* שדה חובה למילוי

אטרקציות באזור ירושלים

ירושלים הייתה מאז ומתמיד יעד טיולים מועדף עבור ישראלים ותיירים כאחד. שפע האטרקציות באזור ירושלים עצום, אך רוב המטיילים מוצאים את עצמם נמשכים רק לאטרקציות הקבועות והידועות ביותר של ירושלים. אם כבר ראיתם את מה שיש לירושלים עצמה להציע ויש לכם חשק לעוד כדאי לכם לבקר בנחלת בנימין, הממוקמת בהרי ירושלים כעשר דקות מעיר הבירה.

 

אטרקציות בנחלת בנימין

נחלת בנימין נמצאת באזור שומרון ושילה הקדומה - אזור בעל חשיבות דתית שבו חיו אבות אבותינו בתקופה התנכ"ית. מדובר בשטח הררי מתון עשיר בכרמים, זיתים ואוויר צלול כיין. נחלת בנימין מציעה מגוון רחב של אטרקציות לכל המשפחה. החלטנו לנסות חלק מהאטרקציות. הנה כמה מהאטרקציות המוצלחות ביותר:

 

בטיול ארץ בראשית הוזמנו לטיול בקבות יהונתן בנו של שאול, נהנו מאירוח באווירה תנכ"ית באוהל שמדמה את מגוריו של אברהם אבינו וסיירנו לאורך נהר מכמש תוך כדי האזנה לתיאור נרחב אודות הדרך בה כבש יהושוע את ישראל.

 

בסיור המקיף בשילה הקדומה למדנו רבות על ההיסטוריה של שילה והחשיבות שלה לעם היהודי. זהו סיור על טהרת ההיסטוריה והפרטים ולכן מתאים פחות למשפחות עם ילדים קטנים. במהלך הסיור שמענו על הקמתה של שילה הקדומה והמשכן, על תפילת חנה לבן ולידת שמואל שהובילה להקמתה של ממלכת ישראל. זהו סיור שמומלץ במיוחד עבור אלו שמעוניינים להפעיל גם את הראש וגם את הרגליים.

 

יקב פסגות

משסיימנו עם הסיורים בטבע המליצו לנו להתקרר ולהתרענן בסיור המודרך ביקב פסגות, אשר נמצא בסמוך למרכז המבקרים של נחלת בנימין. יקב פסגות הוא יקב בוטיק שזכה בתחרויות רבות. כיום הוא מציע סיור מושקע למבקרים. הסיור שלנו התחיל בצפיה בסרט עלילתי שמספר בעקיפין על מסורת הפקת היין באזור בנימין. בתחנה הבאה טעמנו כמה מסוגי היין שמיוצרים במקום, קיבלנו הסבר על אופן העבודה של היקב, ואפילו הצצנו אל תוך חדר היישון שבו מונחות חביות היין לאורך הקירות. בהמשך צפינו בסרט נוסף (שהפעם התרכז בהיסטוריה של המועצה האזורית מטה בנימין). סיימנו בבהייה על הנוף שנשקף ממרפסת שקופה המכונה "מרפסת היין" ובצפיה בסרטון קצר שמלמד על החשיבות הבטחונית והכלכלית של האזור. הסיור ביקב פסגות ארוך ומקיף. היינו ממליצים עליו לכל מי שמגיע לאזור, ולא רק לאוהבי יין.

 

אטרקציות לילדים בנחלת בנימין

אם אתם בכל זאת מעוניינים באטרקציות שיעסיקו גם אתכם וגם את הילדים אל חשש – לא חסרים גם אטרקציות לילדים בנחלת בנימין.

בסיור לצלילי ההיסטוריה שילבנו טיול באזור שומרון עם שירת מיזמורי כוהנים עתיקים. הסיור מלווה בנגינת חליל וגיטרה שהקלו עלינו להצטרף אל השירה. הילדים שרו יחד איתנו וחייכו מאוזן לאוזן.

כשהילדים התעייפו מההליכה המשכנו איתם לסיור מלאכות המשכן. מדובר באזור הפעלה שבו ניתנה לנו ההזדמנות להתנסות במלאכות שהיו נהוגות בתקופת המשכן. הסיור מחולק לתחנות כשבכל תחנה מנסים מלאכה שונה ומקשיבים להסבר מפורט כיצד היא השתלבה והייתה חלק מהחיים בעת העתיקה. עברנו בין תחנות טוויה, אריגה, שיבוץ פסיפס וקליעת סלים. הילדים "התנפלו" על הסדנאות ואנחנו זכינו ללמוד עוד על ההוויה היומיומית בתקופת התנ"ך.

 

עבור הילדים ההרפתקנים שמתעניינים גם בארכיאולוגיה ישנן שתי אטרקציות מושקעות במיוחד. הראשונה היא סדנת לגעת בעבר שבה ניתנת לילדים האפשרות לחפור באזור העתיק ולחפש ממצאים ארכיאולוגים. הילדים שלנו קיבלו מעדר ומקישון והעבירו שעתיים של חפירה מאומצת ומספקת. לאחר שהתרעננו יצאנו לסיור המטמון שבו חיפשו הילדים אוצר שהוטמן באזור שומרון. הפעילות כללה קריאת מפה, מעבר בין תחנות, ביצוע משימות, איסוף מטבעות עתיקים והסברים על העבודות הארכיאולוגיות שנערכו לאורך השנים בשומרון. שני הסיורים השלימו זה את זה וביחד נמשכו כארבע שעות פעילות.

 

אטרקציות בירושלים בדגש אחר

אני מוכרח לומר שהופתעתי מאוד לטובה הן מהאורך והן מהחווייתיות של האטרקציות שניסינו בנחלת בנימין. שפע האטרקציות וגוונם מאפשר למשפחות לבחור סיורים ואטרקציות לפי מה שמתאים להן וליהנות מאזור ירושלים בדרך שמעטים זוכים להתנסות בה.

הסיורים באזור בנימין מתקיימים קבוע בסוכות, חנוכה ופסח. ניתן גם לקבוע סיורים פרטיים בתקופות אחרות של השנה בתיאום מראש. ההרשמה לסיורים ולאטרקציות (כולל הביקור ביקב בוטיק פסגות) נעשית דרך מרכז המבקרים של נחלת בנימין בטלפון 02-9979333 או בדוא"ל n@binyamin.co.il. מומלץ בחום גם לאלה שמחפשים טיול באזור, גם לאלה שמעוניינים ללמוד עוד על תקופת התנ"ך, לאוהבי יין וכמובן להורים המותשים בינינו שמחפשים דרך להעביר יום חווייתי ביחד עם הילדים.


בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד